et en ru

Kasulik info

Toidu kvaliteet on oluline!

Kvaliteetse toidu tarbimise vajadus ei olene tõust, tiitlitest, koera hinnast. Iga loom vajab kvaliteetset toitu, sest siis on ta terve ja elurõõmus. Loomal pole võimalik meile öelda, et see toit mulle ei sobi ja paneb kõhu valutama. Kui loom tarbib pikka aega toitu, mis ei rahulda tema igapäevavajadusi (õiges tasakaalus valgud, rasvad, vitamiinid, mineraalained, jm vajalik), võib see põhjustada tervisehädasid. Haige loom on õnnetu ja vajab arstiabi. Kumb variant on mõistlikum – kas kulutada raha ravimisele ning rohtudele või valida kvaliteetne toit?
Kvaliteetsel toidul on kõrge toiteväärtus. See tähendab, et toidus sisalduvad ained peavad olema õiges vahekorras. Loomale vajalike ainete õige vahekorra kinnitab tootja oma sertifikaadiga, mis näitab , et toit on toodetud vastavalt rahvusvahelistele standarditele. Rahvusvahelistes standardites on uuringute tulemusena paika pandud lemmiklooma päevane toiduvajadus. Standardeid on aidanud välja töötada loomaarstid ja –kasvatajad.
Kui loom sööb kvaliteetset toitu, siis on tema seedimine korras. Kui seedimine on korras, on looma kõht kaua täis. Seega on ta rõõmus ja mänguhimuline. Samuti läigib tema karv (levinud on vale arusaam, et segatõulistel kassidel-koertel ei peagi karv läikima). Ja muidugi vähenevad oluliselt väljaheidete hunnikud, sest loom tarbib ära eluks vajalikud ained. Võib väita ka nii, et mida kergemini on toit seeditav, seda paremini omandab loom toidust kõik vajalikud ained ning seda väiksemad on väljaheite hunnikud

Millist toitu pakume?

Meie eesmärgiks on pakkuda kõrgkvaliteetset, parima hinna ja kvaliteedi suhtega (premium) lemmikloomatoitu nii tavalisele lemmiklooma omanikule kui ka nõudlikule ostjale oma kodukoha lähedalt ja koos koju toomisega. 
Kõik meie toidud on kõrge toiteväärtusega koera-, kassitoidud, sest sisaldavad õiges tasakaalus valke, süsivesikuid, kiudaineid, rasvu, vitamiine ja mineraalaineid.
Meie kodulehelt leiate lemmikloomatoidud, mis on toodetud Hollandis ja Tšehhis. Kuna ka meie pere koerte toidulaual on igapäevaselt need samad toidud - siis julgeme neid Teile soovitada!

 
Mida peaksid teadma loomale söögi valimisel?

Loomale tuleks kindlasti anda kvaliteetset toitu. Kvaliteetse toidu eelis seisneb selles, et see on õigesti tasakaalustatud. Sellisest toidust saab loom kätte eluks kõik vajalikud ained - valgud, süsivesikud, rasvad, vitamiinid ja mineraalained - ning tulemus on see, et looma kõht püsib kaua täis ning toitu kulub tunduvalt vähem kui mittekvaliteetset loomatoitu.

Kvaliteettoit on kergesti seeditav. Seedimine on oluline kriteerium, kuna see viitab kõrge toiteväärtusega ainete kogusele, mis kehasse imenduvad. Kõrge kvaliteediga toit on kergem seedida kui odavam toit, kuna see sisaldab rohkem hästi seeduvat loomaproteiini, samal ajal kui odavam toit sisaldab koostisosi, mida lemmikloom ei suuda nii kergelt seedida. Lõppkokkuvõttes pead oma looma toitma suurema kogusega vähem seeditava toiduga, et loom saaks kätte talle vajaliku toidunormi. See võib viia selleni, et loom sööb rohkem ja roojab sagedamini.